До уваги громадян! Під час святкування Великодня та проведення Провідної Неділі


До уваги громадян!

Під час святкування Великодня та проведення  Провідної Неділі (поминальних днів) вимагаємо  дотримання правил карантину, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами) та іншими нормативно – правовими актами.

На поминальні дні могили прийнято прибирати та прикрашати вінками та квітами. Останні роки найпопулярнішими є штучні квіти, виготовлені з пластику. Відомо, що «штучні» прикраси швидко втрачають колір і вигляд, тому за місяць-другий їх викидають. Але є альтернативні варіанти, які можна використовувати, щоб повністю відмовитись від штучної ритуальної атрибутики, а саме: живі квіти, сухоцвіти тощо.

А яка практика за кордоном?

У багатьох країнах кладовища дуже гарні, засаджені квітучими деревами та кущами. На кладовища прийнято приносити вазони. Наприклад, у Німеччині на рівні закону передбачено штрафні санкції для тих, хто ще приносить пластик на кладовище.

А як же у нас?

Традиція приносити штучні квіти і вінки на кладовища прижилась всього лише протягом останніх 25 років. Багато хто пам’ятає часи, коли квіти приносили лише справжні, а вінки – лише з природних матеріалів.

В наших реаліях, штучні квіти та вінки або палять, або вивозять на сміттєвий полігон. В обох випадках — це небезпека, як для людей, так і для довкілля, бо якість матеріалів, з яких виготовляють штучні «прикраси», не завжди підтверджується документально. Штучні «прикраси», потрапляючи на сміттєзвалища, розкладатимуться протягом тривалого періоду часу. Крім того, хімічні речовини, які виділяються при розкладанні пластику потрапляють у підземні води.  Також, вченими доведено, що під час спалювання пластикових квітів та вінків виділяється «ціла таблиця Мендєлєєва», а ще велика кількість діоксинів, які отруюють довкілля та мають негативний вплив на стан здоров’я людини.

Отже: керуючись рішенням виконавчого комітету Лазурненської селищної ради №32 від 18.03.2020 року, закликаємо  до свідомості і відповідальності за себе, близьких та довкілля і рекомендуємо відмовитись від штучних квітів та вінків.

З повагою, виконавчий комітет Лазурненської селищної ради

* Давайте будемо дбати про наше майбутнє покоління та дбати про стан навколишнього середовища.