Затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання


Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання.

Так, форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021 № 439 «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання», який набуває чинності з 01.09.2021 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.08.2021 за № 1090/36712. Цей наказ набирає чинності з 01 вересня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Нагадуємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, триватиме у період з 1 вересня 2021 року по 1  вересня 2022 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

З детальною інформацією щодо подання декларації можна ознайомитися у розділі «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Про сплату збору з одноразового (спеціального)

добровільного декларування

Головне управліня ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом упродовж 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Водночас декларант може обрати альтернативні – підвищені ставки збору, які дозволяють сплатити податкове зобов’язання не в 30-денний строк, а трьома рівними частинами щорічно.

У разі вибору громадянином у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації; другого платежу – до 1 листопада 2023 року; третього платежу – до 1 листопада 2024 року.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Нацбанк врегулював порядок відкриття рахунків для одноразового добровільного декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що Нацбанк врегулював порядок відкриття рахунків для одноразового добровільного декларування.

Так, постановою Правління Національного банку України від 05.08.2021 № 83 затверджено Порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземній валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Положення).

Це Положення регулює порядок відкриття, зарахування готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів та закриття банками України (далі – банки) поточних рахунків із спеціальним режимом використання фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, які мають право скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням.

Зокрема, відповідно до Положення, декларант при відкритті спеціального рахунку подає анкету та заяву. В анкеті зазначаються персональні дані платника. Заява є підтвердженням того, що отримані ним активи не належать до таких, які не можуть бути об’єктами декларування відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Також Порядком визначено як банком здійснюється перевірка декларанта, у яких випадках платнику може бути відмовлено у відкритті такого рахунку, особливості договору, який укладається між банком та декларантом тощо.

З особливостями подання декларації можна ознайомитися у розділі «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі