Звіт заступника селищного голови Марченка О. Ю. за І квартал 2017 р.


Звіт заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марченко Олексія Юрійовича за І квартал 2017 рік (Лазурненська селищна рада Скадовського району Херсонської області).
Протягом звітного періоду робота виконавчого комітету Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області була спрямована на забезпечення сталої соціально-економічної ситуації у селищі та виконання програми соціального, економічного та культурного розвитку селища.
За програмою соціального, економічного та культурного розвитку селища на 2017 рік за І квартал 2017 року проводилися нижчезазначені заходи і роботи: виготовлено проектно-кошторисну документацію по капітальному ремонту проїжджої частини вул. Ювілейна смт Лазурне – 14975,00 гривень, утримувалися у робочому стані лінії електромереж вуличного освітлення селища – 54300,00 гривень, проводився ремонт вуличного освітлення (заміна ламп) – 45837,00 гривень, проводилося відведення зворотніх (дренажних) вод ДНС №20, 21 на загальну суму 5083,00 гривень, для безперебійної подачі води населенню селища придбано три насоси ЕЦВ – 58710,00 гривень.
Виконавчим комітетом проводиться значна робота щодо соціального захисту населення. За допомогою до місцевих органів влади звертаються люди похилого віку, пенсіонери, члени багатодітних сімей, одинокі матері. За характером основних питань, що порушувалися громадянами у 2017 році у зверненнях до виконкому селищної ради – звернення стосовно питань соціального захисту населення: надання матеріальної допомоги на лікування, поховання, допомоги малозабезпеченим сім′ям та сім′ям учасників АТО. За звітній період одержали допомогу 29 осіб на загальну суму 33400,00 гривень. Крім цього за програмою «Соціального захисту ветеранів війни та праці» щомісячно виділяються кошти на оплату стипендії інвалідам війни та учасникам бойових дій Данилову Павлу Васильовичу та Цілинко Миколі Петровичу. За звітній період на вищезазначені цілі з бюджету селищної ради виділено 2400,00 гривень. За програмою «Діти-наша спільна турбота» затвердженої рішенням Лазурненської селищної ради №290 від 30.12.2016 року виділено 46000,00 гривень на придбання путівок в дитячий оздоровчий табір дітям з малозабезпечених сімей. У червні 2017 року планується оздоровити 15 дітей в оздоровчому таборі «Сонячний» на території смт Лазурне.
При виконавчому комітеті селищної ради працює адміністративна комісія. Завдання цієї комісії – розгляд справ про адміністративні правопорушення, виховання громадян у дусі неухильного дотримання законів України, правил співжиття, чесного ставлення до дотримання громадських обов’язків, поваги до прав, честі і гідності громадян, а також запобігання виникнення нових правопорушень. За звітній період розглянуто 1 протокол.
При Лазурненській селищній раді працює місцева пожежна охорона, яка створена для захисту життя і здоров’я громадян від пожеж та підтримки належного рівня пожежної безпеки в смт Лазурне.
За звітній період 2017 року з бюджету селищної ради витрачено на поточні видатки та утримання – 61225,00 гривень (заробітна плата з нарахуваннями).
За звітній період місцевою пожежною охороною було ліквідовано 7 пожеж для чого витрачено 103 літри ПММ на суму 2214,00 гривень.
Так, як в прилеглих селах немає місцевої пожежної охорони, то вищезазначена пожежна охорона ліквідує пожежі і на їх територіях.
З метою провадження діяльності, пов’язаної із захистом особистих, майнових та житлових прав неповнолітніх дітей, що залишились без піклування батьків, дітей – сиріт та неповнолітніх/повнолітніх осіб, які потребують допомоги при виконавчому комітеті створено раду опіки та піклування. На її обліку в селищній раді на кінець березня 2017 року перебувало:
– 5 дітей-сиріт;
– 6 дітей, позбавлених батьківського піклування;
– 10 осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування;
– 2 особи з числа дітей – сиріт;
– 3 громадянина з числа дітей, позбавлених батьківського піклування
З них 8 дітей, позбавлених батьківського піклування, що влаштовані для спільного проживання та виховання до дитячого будинку сімейного типу;
– 2 повнолітні особи, яким за станом здоров’я по рішенню суду призначено опікуна.
Кожного року рада опіки та піклування заслуховує звіти про виконання опікунами обов’язків, покладених на них державою щодо захисту прав дітей та повнолітніх осіб, які перебувають під опікою, звітів про використання коштів, передбачених державою на утримання підопічних. За потребою разом з відповідними службами селища проводить рейди з метою контролю та обстеження умов проживання дітей, які виховуються в кризових сім’ях та опинилися в складних життєвих ситуаціях (за результатами яких батькам надаються офіційні попередження щодо відповідальності перед законом про невиконання батьківських обов’язків), проводиться робота щодо профілактики та запобігання бродяжництва, дитячої бездоглядності та ін.
З І квартал 2017 році виконавчим комітетом проведено 3 засідання, на яких прийнято 25 рішень: розглядалися питання щодо економічного, соціального та культурного розвитку селища (планування та виконання), виконання селищного бюджету, питання щодо роботи житлово-комунального господарства, соціального захисту населення, освіти, культури та ін.
Лазурненська селищна рада надає значну увагу роботі Лазурненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Беручі до уваги, що шкільна освіта фінансується безпосередньо з районного бюджету, селищна рада знаходить резерви, здійснюючи фінансову підтримку ЗОШ.
Велику увагу Лазурненська селищна рада надає функціонуванню дошкільного закладу «Сонечко». Головним завданням навчально-виховного процесу є створення оптимальних умов для особистого розвитку дошкільнят, збереження фізичного і психічного здоров’я дітей, підготовка до успішного навчання у школі. На виконання цих завдань у співпраці з виконавчим комітетом Лазурненської селищної ради спрямовує зусилля колектив садочка «Сонечко» (завідувач Степанчук О.М.). При формуванні бюджету значну частину коштів було передбачено на дошкільну освіту: заробітну плату, харчування дітей, оплату за електроенергію, медикаменти. Лазурненська селищна рада разом з колективом дитячого садочка постійно вживають конкретні заходи для покращення якості дошкільної освіти, розвитку дитячої творчості, зміцнення здоров’я підростаючого покоління, поповнення матеріально-технічної бази. Для утримання дитячого садочка у І кварталі 2017 році витрачено на заробітну плату 344288,00 гривень (з нарахуваннями) і на матеріально-технічне забезпечення садочка 23169,00 гривень.
За рахунок бюджетних та позабюджетних коштів здійснювалося фінансування культурно-масової роботи селища, що включає заходи культурного розвитку, організації дозвілля молоді та інше.
При Лазурненській селищній раді працює КЗ «Лазурненський селищний будинок культури» (керівник Демчук В.П.). В будинку культури працюють 19 клубних формувань – це гуртки художньої самодіяльності та любительські об’єднання. Лазурненська селищна рада приділяє увагу покращенню матеріально-технічної бази цього закладу: у І кварталі 2017 року витрачено на фінансування поточних видатків, а саме на придбання канцтоварів – 1385,48 гривень, на господарські товари – 5667,00 гривень, на заробітну плату – 184800,00 гривень (з нарахуваннями).
На розвиток фізичної культури за Програмою селищної ради «Розвиток фізичної культури і спорту» виділено – 179420,00 гривень. За І квартал 2017 року придбано спортивний інвентар – 83500,00 гривень, проведено розрахунки за дизельне паливо – 7310,00 гривень; придбано кубки, грамоти та медалі для нагородження – 10000,00 гривень, проведено розрахунки за автоперевезення – 9579,53 гривень.
На території Лазурненської селищної ради працює селищна бібліотека (бібліотекар 1 категорії – Соценко Л.І.). Фонд бібліотеки становить 10303 книги. На базі селищної бібліотеки за І квартал 2017 року проведено різні заходи, а саме книжкові виставки, тематичні перегляди, прем’єри книг, тематичні полиці, відкриті перегляди та ін. На утримання бібліотеки за звітній період витрачено: на заробітну плату – 14388,18 гривень (з нарахуваннями), на придбання книг – 811,00 гривень, на господарчі товари – 1210,00 гривень, на канцтовари – 597,14 гривень (фінансування поточних видатків установи).
На належному рівні у селищі Лазурне відбувається лікування хворих. Працює КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» (амбулаторія) та КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф» (швидка допомога). «Швидка допомога» обслуговує жителів селища Лазурне та сіл Лиманське, Володимирівка та Новоросійське. Люди позитивно вражені безоплатною, швидкою та ефективною медичною допомогою.